Tłumaczenia

klocki tłumaczeń przysięgłych w Warszawie

Tłumaczenia prawne

Globalizacja i rozwój kontaktów międzynarodowych dotyka także sfery prawa. Właściwa komunikacja jest podstawowym warunkiem sukcesu.

Tłumaczenia prawne są najczęściej zamawiane  przez kancelarie adwokackie, przedsiębiorców, duże i małe firmy konsultingowe, a także prywatne kancelarie prawne, instytucje i spółki, instytucje rządowe oraz  inne podmioty gospodarcze.

Tłumaczenie prawne jest specyficznym rodzajem przekładu. Istotną rolę odgrywa w nim dokładność tłumaczenia. Angielski tekst prawny musi zostać przełożony na język polski tak, aby nie było żadnych wątpliwości, że oznacza dokładnie to samo. Tłumacze współpracujący z naszym są specjalistami w różnych dziedzinach. Jedni specjalizują się w tłumaczeniu umów, inni zaś wykonują doskonałe tłumaczenia aktów notarialnych. W naszym biurze zatrudniamy również native speakerów którzy konsultują i oceniają ważne projekty. Współpracujemy również z 3 kancelariami prawniczymi w zakresie doradztwa w tłumaczeniach.

W Londoner wykonujemy  następujące tłumaczenia tekstów prawnych:

  • umowy,
  • akty notarialne
  • pisma sądowe, pozwy, odwołania,
  • ustawy, rozporządzenia,
  • interpretacje i orzeczenia,
  • dokumenty prawa Unii Europejskiej,
  • podania, skargi, zażalenia, wnioski, formularze,
  • tłumaczenia polis ubezpieczeniowych.

Wykonujemy tłumaczenia z różnych dziedzin prawa, między innymi prawa autorskiego, cywilnego, pracy, spółek postępowania administracyjnego (np. tłumaczenie postanowienia, decyzji, odwołania), prawa finansowego i podatkowego (tłumaczenie PIT-ów, dokumentów podatkowych od spadków i darowizn, tłumaczenie rachunkowości przedsiębiorstw), prawa gospodarczego, karnego (m. in. wykroczenia, więziennictwo), prawa międzynarodowego, handlowego.

Tłumaczenia tekstów prawniczych wykonywane są przez osoby posiadające co najmniej dyplom magistra filologii obcej oraz tłumaczy przysięgłych mających doskonałe  rozeznanie w kwestiach prawnych – posiadających doświadczenie w tłumaczeniu tekstów prawniczych.

zamknij
Promocja dla firm